Providing you the best range of gemtech differential pressure gauge supplier by neemuch madhya pradesh, gemtech differential pressure gauges wholesalers india ncr by sidcul rudrapur uttarakhand, gemtech differential pressure gauges by sidcul rudrapur uttarakhand, gemtech differential pressure gauges by kangra himachal pradesh,india and differential pressure gauge for clean room pondicherry, india with effective & timely delivery.











₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Dial Size | 4 inch / 100 mm |
| Display Type | Analog |
| Country of Origin | Made in India |
| Pressure Range | MM WC/ CM / PAC / KPA / INCH / PSI |
| Pressure Type | Differential Pressure |
| Connection Type | NPT |
| Connection Size | 1/8 inch |
| Dial Type | Dry |
| Mounting | Back |
| Model Name/Number | G2000 |
GEMTECH By Model Number Popularity
FILTER BY
| Model | Description |
|---|---|
| G2000-100PA | Differential Pressure Gage, Range 0-100 Pa,Minor Divisions 2.0,Calibrated For Vertical Scale Position. |
| G2000-125PA | Differential Pressure Gage, Range 0-125 Pa,Minor Divisions 5.0,Calibrated For Vertical Scale Position. |
| G2000-250PA | Differential Pressure Gage, Range 0-250 Pa,Minor Divisions 5.0. |
| G2000-300PA | Differential Pressure Gage, Range 0-300 Pa,Minor Divisions 10.0. |
| G2000-30PA | Differential Pressure Gage, Range 0-30 Pa,Minor Divisions 1.0,Calibrated For Vertical Scale Position. |
| G2000-500PA | Differential Pressure Gage, Range 0-500 Pa,Minor Divisions 10.0. |
| G2000-60PA | Differential Pressure Gage, Range 0-60 Pa,Minor Divisions 1.0,Calibrated For Vertical Scale Position. |
| G2000-750PA | Differential Pressure Gage, Range 0-750 Pa,Minor Divisions 25.0. |











₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Dial Size | 4 inch / 100 mm |
| Brand | Gemtech |
| Pressure Range | MM WC/ CM / PAC / KPA / INCH |
| Use | Pharmaceutical Industries |
| Display Type | Analog |
| Pressure Type | Differential Pressure |
| Connection Type | NPT |
| Connection Size | 1/8 inch |
| Dial Type | Dry |
| Mounting | Back |
GEMTECH By Model Number Popularity
| Model | Description |
|---|---|
| G2300-0 | Differential Pressure Gage, Range 0.25-0-0.25" w.c., Minor Divisions .01, Calibrated For Vertical Scale Position. |
| G2301 | Differential Pressure Gage, Range 0.5-0-0.5" w.c., Minor Divisions .02. |
| G2302 | Differential Pressure Gage, Range 1-0-1" w.c., Minor Divisions .05. |
| G2304 | Differential Pressure Gage, Range 2-0-2" w.c., Minor Divisions .10. |
| G2310 | Differential Pressure Gage, Range 5-0-5" w.c., Minor Divisions .20. |
| G2320 | Differential Pressure Gage, Range 10-0-10" w.c., Minor Divisions .50. |
| G2330 | Differential Pressure Gage, Range 15-0-15" w.c., Minor Divisions 1.0. |

₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Dial Size | 4 inch / 100 mm |
| Brand | Gemtech |
| Use | Pharmaceutical Industries |
| Display Type | Analog |
| Pressure Type | Differential Pressure |
| Connection Type | NPT |
| Connection Size | 1/8 inch |
| Dial Type | Dry |

₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 24 Piece |
| Dial Size | 4 inch / 100 mm |
| Brand | GEMTECH |
| Use | Pharmaceutical Industries |
| Display Type | Analog |
| Pressure Type | Differential Pressure |
| Connection Type | NPT |
| Connection Size | 1/8 inch |
| Dial Type | Dry |
| Mounting | Back |
| Material of casing | Stainless Steel |

₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Dial Size | 4 inch / 100 mm |
| Brand | GEMTECH |
| Use | Pharmaceutical Industries |
| Display Type | Analog |
| Pressure Type | Differential Pressure |
| Connection Type | NPT |
| Connection Size | 1/8 inch |
| Dial Type | Dry |


Mr. Devinder Pal Sharma (Proprietor)
D.P. Engineers
X/852, Chand Mohalla, Gali No 11, Gandhi Nagar Delhi, New Delhi - 110031, Delhi, India



