Manufacturer of a wide range of products which include huba control 604.9010020 differential pressure switch 200-300 pa, huba control 604.910000 differential pressure switch 0.5-5 mbar, 604 differential pressure switch, huba control 604.9010030 differential pressure switch 200-300 pa, huba control 604.9010000 differential pressure switch 200-300 pa and huba control 604.9200021 differential pressure switch 1-10 mbar.














₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143g With Type C Combination Bracket |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Brand | Huba Control Switzerland |
| Usage/Application | Pharma |
| Pressure Range | HUBA CONTROL 604.9010020 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
| Model Name/Number | HUBA CONTROL 604.9010020 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
| Product Type | HUBA CONTROL 604.9010020 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
HUBA CONTROL 604.9010020 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa
Model : 604.9010020












₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143g With Type C Combination Bracket |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Range | HUBA CONTROL 604.910000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 0.5-5 Mbar |
| Product Type | HUBA CONTROL 604.910000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 0.5-5 Mbar Basic Details |
| Media | Air And Neutral Gases |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Overpressure Protection | 75 mbar |
HUBA CONTROL 604.910000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 0.5-5 Mbar
Model : 604.910000













₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 250 g |
| Contact Material | Silver |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Contact System Type | SPDT |
| Brand | Huba Control Switzerland |
| Enclosure Protection | IP54 |
| Model Name/Number | 604 Differential Pressure Switch |
| Lowest Turn-on Pressure | 0.2 mbar |
| Hysteresis | 0.1 mbar |












₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 250 g |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Brand | Huba Control Switzerland |
| Usage/Application | Pharma |
| Pressure Range | HUBA CONTROL 604.9010030 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
| Model Name/Number | HUBA CONTROL 604.9010030 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
| Product Type | HUBA CONTROL 604.9010020 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
HUBA CONTROL 604.9010030 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa
Model : 604.9010030













₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 250 g |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pressure Measuring Range | 0...50 Mbar Relative & Difference |
| Product Type | HUBA CONTROL 604.9010000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa |
| Usage/Application | Pharma |
| Applications | Monitoring Filters, Fans, And Air Dampers In Ventilation Systems And HVAC Applications |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
HUBA CONTROL 604.9010000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 200-300 Pa
Model : 604.9010000










₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143g With Type C Combination Bracket |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Brand | HUBA CONTROL |
| Pressure Range | HUBA CONTROL 604.9200021 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 1-10 Mbar |
| Model Name/Number | HUBA CONTROL 604.9200021 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 1-10 Mbar |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Pressure Measuring Range | 0...50 Mbar Relative & Difference |
HUBA CONTROL 604.9200021 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 1-10 Mbar
Model : 604.9200021
Fastening Screw:For Wall Thickness 1-2 MM Screw Length 6 MM Min 2 Screws Required










₹ 16800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143g With Type C combination Bracket |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Range | 0.2....3 Mbar |
| Product Type | Huba Control Differential Pressure Switch Model 604.99957 Range 0.2....3 Mbar |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Overpressure Protection: | 75 mbar |
| Applications | Monitoring Filters, Fans, And Air Dampers In Ventilation Systems And HVAC Applications |












₹ 5800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Voltage | 240V |
| Current | 1 Amp |
| Pole Type | Single Pole |
| Brand | HUBA |
| Country of Origin | Made in India |
| Media Type | Gas |
| Weight | 250 g |
| Applications | AHU,CRAC,MOBILE HYDRAULIC |
| Made In | Switzerland |
| MODEL | 604.9210030 |











₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143g With Type C Combination Bracket |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Pressure Measuring Range | 0...50 Mbar Relative & Difference |
| Product Type | HUBA CONTROL 604.9210000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 100-1000 Pa |
| Applications | Monitoring Filters, Fans, And Air Dampers In Ventilation Systems And HVAC Applications |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Brand | HUBA CONTROL |
HUBA CONTROL 604.9210000 DIFFERENTIAL PRESSURE SWITCH 100-1000 Pa
Model : 604.9210000



₹ 12500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Piece |
| Media Type | Air |
| Weight | 143 g |
| Contact Material | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Electrical Connection | Screw Terminals |
| Contact System Type | SPDT |
| Brand | Huba Control |
| Manufacturer | Huba Control |
| Contact System | Single-Pole, Double-Throw (SPDT) |
| Product Type | Huba Differential Pressure Switch Model 604.9000020 Range 0.2...3mbar |


Mr. Devinder Pal Sharma (Proprietor)
D.P. Engineers
X/852, Chand Mohalla, Gali No 11, Gandhi Nagar Delhi, New Delhi - 110031, Delhi, India








