Circular Inline Fan-Wholesaler & Wholesale Dealers in India,NCR,Delhi










₹ 16500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 7 KG |
| Sound Level | 53 |
| Blade Material | Galvanized Steel |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 1.1 |
| Airflow | 2300 |
| Electric Current Type | AC |









₹ 9500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Steel |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Usage/Application | Ventilation |
| Weight | 4.6 KG |
| Sound Level | 49 |
| Blade Material | Galvanized Steel |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 0.6 |
| Airflow | 2567 |
| Electric Current Type | AC |








₹ 17500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Ventilation |
| Weight | 5.7 KG |
| Sound Level | 52 |
| Blade Material | Galvanized Steel |
| Power Source | 220-240 V |
| Driven Type | Direct |
| Power | 220 volt |
| Current | 0.65 |








₹ 9000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Steel |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Usage/Application | Ventilation |
| Weight | 3.2 |
| Sound Level | 46 |
| Blade Material | Galvanized Steel |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 0.26 A |
| Airflow | 2370 |
| Electric Current Type | Single Phase,50 Hz |








₹ 14000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Steel |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Usage/Application | Ventilation |
| Weight | 7 KG |
| Sound Level | 53 |
| Blade Material | Blade |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 1.35 |
| Airflow | 2277 |
| Electric Current Type | AC |

₹ 19500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Aluminium |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Type | Duct Mounted Fan |
| Usage/Application | Industrial |
| Driven Type | Electric |








₹ 10500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fan Speed(RPM) | 1500 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Ventilation |
| Weight | 3.2 |
| Sound Level | 47 |
| Blade Material | Galvanized Steel |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 0.3 |
| Airflow | 2260 |
| Electric Current Type | AC |







₹ 15000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Weight | 3.2 KG |
| Sound Level | 46 |
| Blade Material | GI |
| Power Source | 220-240 V,Single Phase,50 Hz |
| Current | 0.26 A |
| Airflow | 2370 |
| Electric Current Type | AC |
| Type | Circular |
| Voltage | 230 V |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 17500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Duct Size | 300 mm |
| Airflow | 800 CFM |
| Fan Type | Centrifugal |
| Phase | Single Phase |
| Application Area | Office, Server Room, Grow Room, Bathroom, Kitchen |
| Body Material | GI Sheet |

₹ 18500 / PieceGet Latest Price


Mr. Devinder Pal Sharma (Proprietor)
D.P. Engineers
X/852, Chand Mohalla, Gali No 11, Gandhi Nagar Delhi, New Delhi - 110031, Delhi, India








